Aktualizacja aukcji

Aktualizacja aukcji – zarządzanie aukcjami

BaseLinker umożliwia masowe lub pojedyncze wprowadzanie zmian na trwających aukcjach. Służy do tego dział Allegro/eBay → Zarządzanie aukcjami, a w nim przycisk „Operacje”. Dział ten umożliwia ręczną aktualizację informacji o produkcie. Przypominamy, że informacje takie jak cena i ilość na aukcji mogą być synchronizowane automatycznie. Więcej informacji tutaj.

 

Wszystkie operacje na aukcjach należy  wykonywać bezpośrednio z systemu BaseLinker. Po zmianie aukcji w innym źródle (np. bezpośrednio na allegro), zmiany nie pojawią się w BaseLinkerze.

 

operacje

 

W dziale tym dowiesz się:

 • Jak zaktualizować lub zmienić szablon na trwającej aukcji
 • Jak zaktualizować lub zmienić cennik wysyłek na trwającej aukcji
 • Jak zaktualizować opis na trwającej aukcji
 • Jak zaktualizować zdjęcie na trwającej aukcji
 • Jak zmienić ilość na trwającej aukcji
 • Jak zmienić cenę na trwającej aukcji
 • Jak zmienić ustawienia aukcji, takie jak: jednostka (sztuk, kompletów, par), wysyłka w ciągu, transport, formy płatności, opcje dodatkowe (pogrubienie, miniaturka, podświetlenie, wyróżnienie, strona działu, znak wodny), lokalizacja, dodatkowe informacje o wysyłce i płatności,
 • Jak włączyć/wyłączyć synchronizację ceny i ilości na aukcji

Aktualizacja lub zmiana cennika wysyłek

Do aukcji przypisany jest taki cennik wysyłek, z którym aukcja została początkowo wystawiona. Cennik ten można w trakcie trwania aukcji zaktualizować lub zmienić na całkowicie inny (przypisać nowy cennik). Cennik może także automatycznie aktualizować się przy ponownym wystawianiu aukcji (zgodnie z cennikiem dziale Allegro → Cenniki wysyłek), o ile aktywowałeś opcję aktualizowania aukcji przy ponownym wystawianiu (dział Allegro → Ustawienia → Ustawienia ponownego wystawiania).

 

 • Aktualizacja cennika wysyłek na trwającej aukcji
  Jeśli chcesz zmienić aktualny cennik (np. dodać do niego kolejną formę wysyłki, czy zmienić ceny wysyłek), należy wykonać dwa kroki:
  1. Zmień ustawienia cennika w dziale Allegro/eBay → Cenniki wysyłek
  2. W „Zarządzaniu aukcjami” wykonaj Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → cennik wysyłek

 

 • Zmiana cennika wysyłek na trwającej aukcji
  Jeśli natomiast chcesz zmienić cennik na całkowicie inny (przypisać do aukcji inny cennik), wykonaj dwie operacje:
  1. Operacje → Zmień cennik wysyłek przypisany do aukcji → wybierz cennik. Po wykonaniu tej operacji do aukcji przypisany zostanie nowy cennik, z którym aukcja wystawi się przy ponownym wystawianiu. Jeśli jednak chcesz, by cennik zmienił się od razu na trwającej aukcji, wykonaj jeszcze kolejną operację:
  2. Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → cennik wysyłek

 

Trwające aukcje z reguły aktualizują się w ciągu minuty, jednak w zależności od funkcjonowania Allegro/eBay, czas ten może się wydłużyć.

Uwaga! Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay → Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje cennika na trwającej aukcji. Ustawienia z działu „Powiązania” są brane pod uwagę tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik, z którym została wystawiona. Więcej o powiązaniach przeczytasz tutaj.


Aktualizacja lub zmiana szablonu aukcji

Do aukcji przypisany jest taki szablon, z którym aukcja została początkowo wystawiona. Szablon ten można w trakcie trwania aukcji zaktualizować lub zmienić na całkowicie inny (przypisać nowy szablon). Szablon może także automatycznie aktualizować się przy ponownym wystawianiu aukcji (zgodnie szablonem w dziale Allegro/eBay → Szablony aukcji), o ile aktywowałeś opcję aktualizowania aukcji przy ponownym wystawianiu (dział Allegro/eBay → Ustawienia → Ustawienia ponownego wystawiania).

 

 • Aktualizacja szablonu aukcji na trwającej aukcji
  Jeśli zmieniłeś swój szablon w dziale Allegro → Szablony aukcji i chcesz go zaktualizować na trwających aukcjach, zaznacz aukcje i wykonaj:
  Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → szablon i opis

 

 • Zmiana szablonu aukcji na trwającej aukcji
  Jeśli natomiast chcesz zmienić szablon aukcji na całkowicie inny, wykonaj dwie operacje:
  1. Operacje → Zmień szablon HTML przypisany do aukcji → wybierz szablon. Po wykonaniu tej operacji do aukcji przypisany zostanie nowy szablon, z którym aukcja wystawi się przy ponownym wystawianiu. Jeśli jednak chcesz, by szablon zmienił się od razu na trwającej aukcji, wykonaj jeszcze kolejną operację:
  2. Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → szablon i opis

Trwające aukcje z reguły aktualizują się w ciągu minuty, jednak w zależności od funkcjonowania Allegro/eBay, czas ten może się wydłużyć.

Uwaga! Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay → Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje szablonu na trwającej aukcji. Ustawienia z działu „Powiązania” są brane pod uwagę tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik, z którym została wystawiona. Więcej o powiązaniach przeczytasz tutaj.


Aktualizacja lub zmiana opisu aukcji

W BaseLinkerze możesz wykonać kilka operacji na opisie: możesz zaktualizować opis trwającej aukcji, jeśli zmienił się opis produktu w magazynie, możesz zmienić wybrane frazy w opisie, zastępując je nowymi, a także możesz dodać tekst na końcu aukcji. Instrukcje:

 

 • Aktualizacja opisu trwającej aukcji, zgodnie z opisem w magazynie
  Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → szablon i opis lub Operacje → Zmień opis → Wstaw aktualny opis z magazynu i aktualny szablon

 

 • Dodanie tekstu na końcu aukcji
  Operacje → Zmień opis → Dodaj tekst na końcu aukcji

 

 • Zmiana wybranych fraz w opisie
  Operacje →  Zmień opis → Zmień frazy w opisie

Aktualizacja zdjęcia

Operacje → Zaktualizuj trwającą aukcję → galeria (zdjęcia produktu)

Operacja ta umożliwi zaktualizowanie wszystkich zdjęć z aukcji, zgodnie ze zdjęciami znajdującymi się w magazynie. Podczas aktualizacji zostaną wzięte pod uwagę ustawienia z działu Allegro/eBay → Ustawienia → Parametry i galeria


Zmiana ceny

Chcąc ręcznie zmienić cenę na trwającej aukcji, masz do wyboru kilka możliwości: możesz cenę zwiększyć/zmniejszyć o daną kwotę lub o dany procent, możesz ustawić konkretną kwotę lub też ustawić cenę na zgodną z ceną w magazynie. Dokonując zmian możesz także skorzystać z opcji zaokrąglania cen: do pełnej kwoty, do 0,99 po przecinku, czy też zaokrąglić z dokładnością do 0,1.

 

 • Zwiększanie/zmniejszanie ceny:
  Operacje → Zmień cenę → Zmniejsz/zwiększ cenę
 • Ustawianie konkretnej kwoty:
  Operacje → Zmień cenę → Ustaw konkretną cenę
 • Ustawianie ceny aukcji zgodnie z ceną w magazynie:
  Operacje → Ustaw cenę na aukcji zgodnie z ceną w magazynie

Aktualizacja lub zmiana ilości

Chcąc zmienić ilość sztuk na trwającej aukcji, masz do wyboru także kilka możliwości: możesz ustawić ilość na zgodną z magazynem, możesz ręcznie zwiększyć/zmniejszyć ilość lub też ustawić konkretną ilość.

 

 • Zwiększanie/zmniejszanie ilości:
  Operacje → Zmień ilość → Zmniejsz/zwiększ ilość dostępnych sztuk

 

 • Ustawianie konkretnej ilości:
  Operacje → Zmień ilość → Ustaw konkretną ilość sztuk

 

 • Ustawianie ilości zgodnie z ilością dostępną w magazynie:
  Operacje → Zmień ilość → Ustaw ilość na aukcji zgodnie z ilością dostępną w magazynie

Aktualizacja warunków zwrotów, reklamacji i gwarancji (allegro)

Warunki zwrotów, reklamacji i gwarancji możesz zaktualizować, wykonując:

Operacje → Zaktualizuj trwające aukcje → Warunki zwrotów, reklamacji i gwarancji

Informacje zostaną zaktualizowane zgodnie z ustawieniami w dziale Integracje → Konta allegro → Ustawienia → Ustawienia aukcji lub zgodnie z informacjami w szablonie aukcji.


Włączanie/wyłączanie promowania aukcji

Na trwającej aukcji możesz także włączyć/wyłączyć promowanie. Wykonaj:

Operacje → Zmień ustawienia trwających aukcji → Opcje dodatkowe

W zależności od portalu sprzedaży (Allegro/eBay), w tym miejscu możesz zmienić także np. jednostkę (sztuk, kompletów, par), formę płatności, lokalizację itd.


Włączanie/wyłączanie synchronizacji ilości i cen

synchronizacja_ustawieniaZa automatyczną synchronizację ceny i ilości na aukcjach odpowiadają moduły synchronizacji stanów i cen. Jeśli już z nich korzystasz, możesz wyłączyć/włączyć synchronizację na wybranych aukcjach w dowolnym momencie. Możesz także wprowadzić niestandardowe ustawienia dla wybranych aukcji. Przykładowo – w ustawieniach modułu określiłeś, że aukcje mają jedynie kończyć się, gdy stan wynosi 0, ale na wybranych aukcjach chcesz, by były w pełni synchronizowane (by stan także się zmniejszał i zwiększał). Wystarczy zaznaczyć aukcje i wybrać Operacje → Włącz/ wyłącz synchronizację stanów/cen i wybrać interesującą Cię opcję.

Opcje synchronizacji są także widoczne w szczegółach aukcji (ikona ołówka obok aukcji), w zakładce „Ustawienia”.


Aukcje – FAQ

Podczas wystawiania aukcji otrzymuję błąd: "niepoprawnie wypełniono koszta dostawy (...) Kod błędu: ERR_POSTAGE_OPTIONS_VALUES_INCORRECT)". Dlaczego?

Sprawdź ustawienia swojego cennika wysyłek. Upewnij się, że:

 • uzupełniłeś wszystkie trzy pola, dotyczące danego przewoźnika (cena za pierwszą i kolejną sztukę oraz ilość w paczce)
 • nie przekroczyłeś maksymalnych cen przesyłek dla niektórych przewoźników (np. Allegro Paczkomaty inPost , czy Allegro Kurier inPost)

W "powiązaniach" przypisałem do kategorii inny szablon i cennik, ale po aktualizacji aukcji szablon i cennik nie uległy zmianie. Dlaczego?

Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay > Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje cennika, ani szablonu, na aukcji na ten przypisany w „powiązaniach”. Powiązania te są istotne tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik i szablon, z którym została wystawiona. Postępuj zgodnie z instrukcjami: zmiana cennika, zmiana szablonu aukcji.

Stan na aukcji nie synchronizuje się. Dlaczego?

Jest kilka możliwości:

1. Sprawdź, czy poprawnie skonfigurowałeś moduł synchronizacji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w artykule Synchronizacja stanu magazynowego oraz ilości i ceny na aukcjach/ofertach.

 • Mniejsza ilość / większa ilość – moduł nie wykona żadnej akcji, jeżeli wybrana jest opcja ‚Nie rób nic (nie zmieniaj oferty)’
 • Dzienny limit kończonych ofert – jest to maksymalna liczba ofert, jakie mogą zostać zakończone przez system w ciągu 24 godzin. Jeżeli np. ustawiłeś w tym miejscu 20, a dla 30 aukcji wystąpił zerowy stan magazynowy produktu, to system zakończy jedynie 20 z nich. Z drugiej strony pamiętaj, że w przypadku gdy np. na skutek błędu w sklepie dla wszystkich produktów ustawiona zostanie cena 0 – to BaseLinker zakończy tylko 20 aukcji. Dlatego też limit ten należy dostosować do potrzeb konkretnego sprzedawcy.
 • Maksymalna ilość – jaką największą ilość system może ustawić w ofercie. Zwróć uwagę na to, że jeżeli ustawiłeś w tym polu np. 30, a początkowy stan magazynowy na aukcji to 50 – to moduł nie zmieni tego stanu dla wartości 49,48 itp. aż do 31. Dopiero gdy stan zmniejszy się do 30 sztuk moduł synchronizacji zmieni stan na aukcji.

 

2. Sprawdź, czy aukcje i oferty są poprawnie powiązane z produktami z magazynu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w artykule Powiązanie aukcji z produktami z magazynu.

 

3. Sprawdź, czy połączenie ze sklepem jest prawidłowe w dziale Integracje →  Sklep →  Ustawienia →  Połączenie →  Przetestuj połączenie.

 

4. Sprawdź logi synchronizacji. Możesz to zrobić:

 •  w ustawieniach modułu synchronizacji, w sekcji ‚Logi z synchronizacji stanów’. Na dole ekranu możesz również wyszukać logi z synchronizacji dla poszczególnych aukcji.
 • w dziale Allegro / pozostałe moduły → Zarządzanie aukcjami → Wyszukiwanie zaawansowane → Numer aukcji X →  Szczegóły →  Log.

 

5. Sprawdź, czy system widzi poprawny stan magazynowy w Twoim sklepie.

 • Przejdź do „Zarządzania aukcjami” i wybierz jedną z synchronizowanych aukcji.
 • Kliknij ikonę ołówka po prawej stronie, a następnie kliknij „Wystaw podobną (formularz)”.
 • W formularzu wystawiania najedź kursorem na „Ilość”, a wyświetli Ci się faktyczna ilość, jaką aktualnie system widzi w Twoim magazynie.

 

Jeśli ilość  widziana w formularzu wystawiania różni się od tej, którą system podaje w zarządzaniu aukcjami – napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt” w Panelu Sprzedawcy.

Aukcja nie kończy się mimo stanu 0 w magazynie. Dlaczego?

Jest kilka możliwości:

 1. Sprawdź, czy poprawnie skonfigurowałeś moduł synchronizacji stanów. Określ, by aukcja kończyła się, gdy stan produktu wynosi 0. Szczegółowe informacje na temat konfiguracji znajdują się na stronie Synchronizacja stanu magazynowego oraz ilości i ceny na aukcjach/ofertach.
 2. Sprawdź w ustawieniach modułu, jaki określiłeś „Dzienny limit kończonych aukcji”. Jeśli limit ten został osiągnięty – kolejne aukcje nie mogą się zakończyć. W tym przypadku w logach modułu na dole strony, obok numeru aukcji pojawi się komunikat: „osiągnięty limit zakończonych aukcji w 24 godziny, aukcja niezakończona (mimo stanu 0)”
 3. Jeśli usunąłeś produkt z magazynu, to nie jest to traktowane jako stan 0. W takim przypadku aukcja traci powiązanie z produktem i przestaje być synchronizowana. Należy zmienić stan produktu na 0, nie usuwać go.
 4. Sprawdź, czy system widzi poprawny stan magazynowy w Twoim sklepie.
  • Przejdź do „Zarządzania aukcjami” i znajdź aukcję, która powinna się zakończyć. Zwróć uwagę  na ilość, jaką system widzi w Twoim magazynie.
  • Kliknij ikonę ołówka po prawej stronie, a następnie kliknij „Wystaw podobną (formularz)”.
  • W formularzu wystawiania najedź kursorem na „Ilość”, a wyświetli Ci się faktyczna ilość, jaką system widzi w Twoim magazynie. Jeśli ilość nie wynosi 0, a w magazynie faktycznie stan wynosi 0 – napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt” w Panelu Sprzedawcy.

Dlaczego aukcja nie kończy się, mimo że usunąłem produkt z magazynu?

Usunięcie produktu z magazynu sprawia, że aukcja traci powiązanie z produktem i przestaje być synchronizowana. Nie należy usuwać produktów z magazynu w przypadku ich braku na stanie, tylko zmieniać ich stan na 0.

Dlaczego aukcje wznawiają się z ilością 1000 sztuk, choć nie mam tyle na magazynie?

Nie skonfigurowałeś ustawień ilości przy ponownym wystawianiu. Przejdź do działu Allegro/eBay > Ustawienia > Obliczanie ilości do wystawienia > Ilość przy ponownym wystawianiu i określ w jaki sposób ma być ustalana ilość przedmiotów przy ponownym wystawieniu.

Dlaczego nie mogę zmienić cennika na aukcji Allegro?

Allegro zmieniło zasady tworzenia cenników wysyłek. Każdy cennik musi być utworzony bezpośrednio na Allegro, na stronie: https://allegro.pl/delivery-settings/

 

Tak stworzone cenniki można zaimportować do systemu BaseLinker (Allegro →  Cennik wysyłek →  Odśwież cenniki).

 

Cenniki BaseLinker nie są już obsługiwane. Nie można wystawić nowej aukcji Allegro z cennikiem utworzonym w systemie BaseLinker ani zaktualizować takiego cennika.

 

Możesz przypisać do aukcji nowe cenniki Allegro zgodnie z instrukcją Aktualizacja lub zmiana cennika wysyłek.

Nie mogę sklonować aukcji na innym koncie. Zakładka "cennik" nie jest aktywna.

Przy wystawianiu na innym koncie, konieczne jest wybranie cennika Allegro przypisanego do danego konta, na którym wystawiana będzie aukcja. Nie można przypisać cennika z Allegro z jednego konta do aukcji z innego konta.

Czy istnieje możliwość skopiowania cennika Allegro z jednego konta na drugie?

Niestety nie. Każdy cennik należy utworzyć bezpośrednio na koncie Allegro, a następnie w dziale [Allegro -> Cenniki wysyłek] wybrać opcję „Odśwież cenniki”.

Czy aukcje promowane Allegro można automatycznie wznawiać bez promowania?

Nie, przy wznawianiu aukcji Allegro BaseLinker nie zmienia opcji wyróżnienia. Dlatego też promowanie należy wyłączyć przed wznowieniem aukcji.

 

Aby zmienić opcje wyróżnienia dla aukcji trwającej lub zakończonej, należy wykonać dla niej operację Zarządzanie aukcjami  → Operacje  → Konfigurator  → Zmień opcje dodatkowe.

 

Można również ustawić określoną datę wykonania takiej operacji:

 

 

Natomiast należy pamiętać, że nie gwarantujemy wykonania operacji o określonym czasie. Zmiany mogą zostać wprowadzone z opóźnieniem. Przy zmianie dużej ilości aukcji samo wysłanie zmian do marketplace może zająć wiele godzin.