Automatyczne wznawianie aukcji

Automatyczne wznawianie aukcji

BaseLinker umożliwia automatyczne wznawianie aukcji po jej zakończeniu. By skorzystać z tej opcji, podczas wystawiania aukcji wystarczy zaznaczyć „Dodaj do automatycznego odnawiania aukcji” u dołu formularza wystawiania. Dzięki temu, po zakończeniu aukcji, system podejmie próbę ponownego jej wystawienia (do pół godziny po zakończeniu). Zależnie od ustawień ponownego wystawiania, system może podczas wystawiania aktualizować informacje o produkcie zgodnie z informacjami w magazynie, a także wystawiać ilość sztuk taką jak na magazynie, czy też inną, określoną przez Ciebie w ustawieniach. Jeśli aukcja z jakiegoś powodu nie mogła zostać ponowiona (np. stan produktu będzie wynosił 0, a Ty zaznaczyłeś, by nie wystawiało się więcej sztuk niż jest dostępnych na magazynie),  system co 12 godzin będzie próbował ponowie wystawić aukcję.
Nie zapomnij skonfigurować ustawień ponownego wystawiania oraz ustawień ilości przy ponownym wystawianiu – instrukcje znajdziesz poniżej.

 

Aukcja automatycznie wznawiana oznaczona jest w Zarządzaniu aukcjami zielona ikoną w kolumnie „Informacje”.

 

Ustawienia ponownego wystawiania – aktualizacja informacji o produkcie

Jeśli chcesz, by podczas automatycznego lub ręcznego ponawiania aukcji system aktualizował informacje o produkcie, skonfiguruj ustawienia w dziale Allegro/eBay > Ustawienia > Ustawienia ponownego wystawiania. Wybrane opcje będą aktualizowanie na podstawie danych z magazynu oraz obecnych ustawień standardowych.

Określ które informacje mają być sprawdzane przy ponownym wystawianiu produktów.  Możliwości są następujące:

  • przy ponawianiu aukcji użyj aktualnego opisu z magazynu
  • przy ponawianiu aukcji użyj aktualnego zdjęcie z magazynu
  • przy ponawianiu aukcji użyj aktualnej ceny z magazynu
  • przy ponawianiu aukcji użyj aktualnych cen z wybranego cennika wysyłek
  • przy ponawianiu aukcji aktualizuj pole „dodatkowe informacje o przesyłce i płatności”

W danym dziale możesz także wyłączyć odnawianie w przypadku aukcji, na których nie było żadnej sprzedaży.

Ustawienia ilości przy ponownym wystawianiu

Nie zapomnij koniecznie skonfigurować ustawień ilości przedmiotów, wystawianych na wznawianej aukcji. W dziale Allegro/eBay > Ustawienia > Obliczanie ilości do wystawienia > Ilość przy ponownym wystawianiu wybierz w jaki sposób ma być ustalona ilość przedmiotów przy ponownym wystawieniu aukcji:

  • określ maksymalną, możliwą do wystawienia ilość
  • określ, czy dostępna ilość nie może przekraczać stanu magazynowego
  • opcjonalnie możesz ustalić, by system wystawiał maksymalnie tyle, ile było początkowo na aukcji pierwotnej lub by wystawiał maksymalnie tyle, ile pozostało niesprzedanych na aukcji pierwotnej

Ustawienia działają zarówno dla aukcji wznawianych automatycznie przez automat odnawiający aukcje, jak i dla aukcji wznawianych ręcznie z poziomu zarządzania aukcjami.

 

Jeśli nie chcesz, by produkt z zerowym stanem magazynowym wrócił na aukcję dopóki nie będziesz miał dostawy, zaznacz „Dostępna ilość nie może przekraczać stanu magazynowego„. Po zakończeniu aukcji produkt spróbuje wystawić się od razu, a potem co 12 h. Ponowi się dopiero, gdy produkt będzie na stanie.


FAQ

Dlaczego aukcje wznawiają się z ilością 1000 sztuk, choć nie mam tyle na magazynie?

Nie skonfigurowałeś ustawień ilości przy ponownym wystawianiu. Przejdź do działu Allegro/eBay > Ustawienia > Obliczanie ilości do wystawienia > Ilość przy ponownym wystawianiu i określ w jaki sposób ma być ustalana ilość przedmiotów przy ponownym wystawieniu.