Integracje

Bezpośrednie integracje z drukarkami

Integracje z Google Cloud Print i PrintNode umożliwiają drukowanie etykiet jednym kliknięciem, bez potrzeby pobierania pliku z etykietą. BaseLinker łączy się z drukarką w tle, etykieta jest drukowana od razu po wciśnięciu przycisku w zamówieniu. Zmniejsza to czas potrzebny na wydruk pojedynczej etykiety. Drukowanie możliwe jest z każdego komputera (nawet jeśli jest daleko poza biurem).

 

 • Możliwość drukowania etykiety z poziomu karty zamówienia (przycisk na liście przesyłek w zamówieniu). Jeśli do systemu podłączone jest kilka drukarek, użytkownik ma możliwość wyboru drukarki z listy.
 • Możliwość bezpośredniego drukowania etykiet także z poziomu listy zamówień (pojedynczo po wygenerowaniu paczek lub masowo dla zaznaczonych paczek).
 • Przycisk szybkiego wydruku faktury w zamówieniu (zarówno dla szablonów BaseLinkera, jak i faktur przekazanych do serwisów księgowych typu iFirma, wFirma, Fakturownia, Firmao, InFakt).
 • Przycisk szybkiego wydruku paragonu (w przypadku paragonów PDF przekazywanych do wFirma i Fakturowni)
 • Ustawianie uprawnień pracowników do drukarek. Dla każdego konta pracownika można wskazać drukarki, z których może korzystać. Jest to szczególnie przydatne, gdy w firmie występuje kilka stanowisk do pakowania z osobnymi drukarkami.
 • Ustawianie domyślnej drukarki dla profilu pracownika. Każdy pracownik może określić główną drukarkę, z której korzysta – będzie ona zawsze dostępna jako pierwsza na liście (lista drukarek do wyboru pojawia się, jeśli do systemu podłączona jest więcej niż jedna drukarka).

 

Integracja z Google CloudPrint

Jest to rozwiązanie darmowe. Do działania wymaga jedynie konta w serwisie Google oraz przeglądarki Chrome na komputerze, do którego podłączona jest drukarka (nie ma znaczenia przeglądarka na innych komputerach). Niektóre nowe drukarki umożliwiają bezpośrednie połączenie z Google Cloud Print nawet bez podłączania drukarki do komputera. Moduł umożliwia drukowanie jedynie plików w formacie PDF.

Instrukcja konfiguracji:

 1. Uruchom przeglądarkę Chrome na komputerze, do którego podłączona jest drukarka
 2. Zobacz instrukcję podłączania drukarki do konta Google: https://support.google.com/cloudprint/answer/1686197?hl=pl
  Drukarki starsze i nieobsługujące WI-FI podłącz patrząc na „Krok 3”, podpunkt „Podłączanie drukarki, która nie działa w chmurze”
 3. Podłącz konto Google w dziale Integracje → Dodaj nową integrację → Wydruki → Google Cloud Print → Podłącz konto Google.
 4. W nowym formularzu na tej stronie zobaczysz drukarki do wyboru. Wybierz te, z których chcesz korzystać w BaseLinkerze.
 5. Możesz teraz drukować etykiety bezpośrednio na drukarce bez pobierania pliku 🙂

Aby rozłączyć konto Google od wtyczki, usuń uprawnienia aplikacji na tej stronie a następnie kliknij tutaj (uwaga, link usuwa połączenie z kontem Google).

 

Integracja z PrintNode

Integracja wymaga posiadania konta w serwisie PrintNode.com. Jest to usługa płatna 9$ miesięcznie (pierwszy, testowy miesiąc za darmo). Główną przewagą tego rozwiązania jest możliwość drukowania nie tylko standardowych plików PDF, ale także etykiet EPL/ZPL dla drukarek termicznych. PrintNode charakteryzuje się też szybszym działaniem, dzięki czemu wydruk rozpoczyna się bardzo szybko po wciśnięciu przycisku wydruku.

Instrukcja konfiguracji:

 1. Zarejestruj się na stronie https://www.printnode.com/ – uruchom darmowy miesięczny okres testowy (w następnych miesiącach koszt abonamentu to 9$)
 2. Pobierz program PrintNode dla Windows lub OS X: https://app.printnode.com/account/download
 3. Zainstaluj program i zaloguj się w nim na nowo założone konto PrintNode
 4. Na stronie PrintNode przejdź do zakładki „API”: https://app.printnode.com/account/apiKey
 5. Kliknij przycisk „Make new API key”, w formularzu w polu „Description” wpisz „BaseLinker” i zatwierdź formularz.
 6. Skopiuj klucz API z tabelki w PrintNode i wklej go do pola „Klucz API” w dziale Integracje → Dodaj nową integrację → Wydruki → PrintNode.
 7. Nowe pole formularza na stronie wyświetli drukarki do wyboru. Wybierz te, z których chcesz korzystać w BaseLinkerze
 8. Możesz teraz drukować etykiety bezpośrednio na drukarce bez pobierania pliku 🙂