Konfiguracja cenników wysyłek

Cenniki wysyłek

By móc wystawiać aukcje konieczne jest dodanie własnych cenników wysyłek. Umożliwi to także szybkie wystawianie aukcji. Dodane cenniki będziesz mógł powiązać np. z wybraną kategorią w sklepie, czy z konkretnymi produktami, dzięki czemu cennik na aukcji automatycznie uzupełni się podczas wystawiania. Dodatkowo, w przypadku zmiany cen u przewoźników łatwo zaktualizujesz lub zmienisz cennik na trwających aukcjach.


Konfiguracja cennika wysyłek

 • W dziale Allegro Cenniki wysyłek kliknij zielony przycisk „nowy cennik”.
 • W tabeli uwzględnione zostały wszystkie sposoby wysyłek dostępne na Allegro. Uzupełnij pola przewoźników, z których korzystasz.
 • Uzupełnione muszą zostać wszystkie 3 pola, dotyczące danego przewoźnika (cena za pierwszą i kolejną sztukę oraz ilość w paczce).
 • Pamiętaj o maksymalnych, dopuszczalnych kosztach wysyłki w przypadku niektórych przewoźników.


Domyślny cennik wysyłek

Domyślnie wykorzystywany cennik możesz ustawić w dwóch miejscach:

 • Domyślny cennik wysyłek dla wybranego konta  Allegro w dziale Allegro → Konta Allegro → Ustawienia → Ustawienia aukcji
 • Domyślny cennik wysyłek dla wybranych kategorii w magazynie lub dla konkretnych produktów skonfigurujesz w dziale Allegro → Powiązania

Jeśli dany produkt nie będzie miał przypisanego cennika w dziale „Powiązania”, podczas wystawiania zostanie użyty cennik z działu „Ustawienia aukcji„. Cennik możesz także ręcznie wybrać z listy – podczas wystawiania aukcji.


Rodzaje wysyłek

W systemie dostępna jest także możliwość zaawansowanego tworzenia rodzajów wysyłek. Funkcja będzie dla Ciebie bardzo przydatna w następujących przypadkach:

 • masz utworzonych bardzo wiele cenników aukcji i część rodzajów wysyłek powtarza się
 • w szablonie HTML aukcji masz zawarte informacje o sposobach i cenach przesyłek
 • cena wysyłki zależna jest od wagi zamówienia
 • cena wysyłki zależna jest łącznej ceny zamówienia

Możesz zrezygnować z wpisywania cen na sztywno i dodać swoje rodzaje wysyłek w dziale Cenniki wysyłek → Rodzaje wysyłek. Dzięki temu w przypadku zmian w cenach wysyłek nie będziesz musiał poprawiać kwoty we wszystkich miejscach, gdzie została użyta (np. we wszystkich cennikach i szablonach aukcji). Twoja praca ograniczy się do zmiany kwot w dziale „Rodzaje wysyłek„.

 

Jak korzystać z rodzajów wysyłek w cennikach wysyłek?

 

 

Swoje rodzaje przesyłek i ich ceny zdefiniujesz w dziale Allegro → Cenniki wysyłek → Rodzaje wysyłek.

Dla każdego rodzaju wysyłki dodaj osobną pozycję. Cenę wysyłki możesz ustawić stałą, albo uzależnić ją od wagi lub ceny produktu.

 

 

Stworzone rodzaje przesyłki otrzymały swoje własne tagi (np. [p1], [p2], [p3] itd.), który w rzeczywistości odpowiadać będą cenom wysyłek.
Przejdź do działu Allegro > Cenniki wysyłek i dodaj swoje cenniki wysyłek. W miejsca cen za pierwszą sztukę podaj odpowiednie tagi.

 

 

Gdzie jeszcze można użyć rodzajów wysyłek?

Każdy z dodanych rodzajów przesyłek otrzymał swój własny tag (np. [p1], [p2], [p3] itd.), który w rzeczywistości odpowiadać będzie cenie wysyłki oraz jej nazwie. Tagi (informacje o cenach wysyłek, które stworzyłeś) możesz użyć ich w następujących miejscach:

 •  cennikach wysyłek – w dziale Allegro → Cenniki wysyłek w swoich cennikach wysyłek nie wpisujesz konkretnych cen, tylko tag, odpowiadający danemu sposobowi wysyłki
 • w szablonach HTML aukcji
 • w ustawieniach aukcji – w polu na dodatkowe informacje o przesyłce i płatności

Podczas wystawiania aukcji tagi zostaną zmienione na aktualne ceny wysyłek z działu „Rodzaje wysyłek”.

Jeśli cena którejś z wysyłek ulegnie zmianie, nie będziesz musiał poprawiać jej w każdym cenniku w dziale „Cenniki wysyłek” i w szablonach aukcji. Zmiana ceny wysyłki ograniczy się do zmiany kwoty w dziale „Rodzaje wysyłek”.


FAQ

Jak ustawić na allegro darmową wysyłkę od danej kwoty, np. od 300zł?

To zależy, czy wysyłka ma być darmowa, jeśli suma zakupu (cena koszyka) przekracza 300zł, czy też wysyłka ma być darmowa, jeśli produkt na danej aukcji jest droższy niż 300zł.

 1. Darmową wysyłkę dla całego zamówienia (czyli grupowej płatności), którego koszt przekracza Twój próg (np. 300zł) należy ustawić w ustawieniach konta na stronie Allegro. Więcej informacji w FAQ allegro tutaj.
 2. Natomiast darmową wysyłkę dla pojedynczej aukcji, na której produkt jest droższy niż Twój próg, możesz ustawić w BaseLinkerze, korzystając z „Rodzajów wysyłek”. Dodaj nowy rodzaj wysyłek i uzależnij wysokość ceny wysyłki od ceny przedmiotu. Użyj tagu w odpowiednim miejscu w swoim cenniku wysyłek.
  Uwaga! Jeśli kupujący zrobi zakup na kilku aukcjach, z czego tylko na jednej aukcji otrzyma wysyłkę gratis – za wysyłkę i tak będzie musiał zapłacić.

W "powiązaniach" przypisałem do kategorii inny szablon i cennik, ale po aktualizacji aukcji szablon i cennik nie uległy zmianie. Dlaczego?

Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay > Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje cennika, ani szablonu, na aukcji na ten przypisany w „powiązaniach”. Powiązania te są istotne tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik i szablon, z którym została wystawiona. Postępuj zgodnie z instrukcjami: zmiana cennika, zmiana szablonu aukcji.