Konfiguracja cenników wysyłek

Cenniki wysyłek

By móc wystawiać aukcje konieczne jest dodanie własnych cenników wysyłek. Umożliwia to szybkie wystawianie aukcji – cennik uzupełnia się automatycznie w formularzu wystawiania. Dodane cenniki będziesz mógł powiązać np. z wybranym kontem eBay, wybraną kategorią w sklepie, czy nawet z konkretnymi produktami.  Dodatkowo, w przypadku zmiany cen u przewoźników łatwo zaktualizujesz lub zmienisz cennik na trwających aukcjach.


Konfiguracja cennika wysyłek

  • Dla każdego portalu eBay (ebay.pl, ebay.com, ebay.de itd.) konieczne jest stworzenie osobnego cennika wysyłek.
  • W dziale eBay  Cenniki wysyłek kliknij zielony przycisk „nowy cennik” i wybierz portal, dla którego chcesz stworzyć cennik.
  • W tabeli uwzględnione zostały wszystkie sposoby wysyłek dostępne na eBay. Dodaj opcje wysyłek, z których korzystasz.
  • Uzupełnione muszą zostać wszystkie pola, dotyczące danego sposobu wysyłki (koszt i cena za kolejną sztukę).


Domyślny cennik wysyłek

Domyślnie wykorzystywany cennik możesz ustawić w dwóch miejscach:

  • Domyślny cennik wysyłek dla wybranego konta eBay w dziale eBay → Konta eBay → Ustawienia → Ustawienia aukcji
  • Domyślny cennik wysyłek dla wybranych kategorii w magazynie lub dla konkretnych produktów skonfigurujesz w dziale eBay → Powiązania

Jeśli dany produkt nie będzie miał przypisanego cennika w dziale „Powiązania”, podczas wystawiania zostanie użyty cennik z działu „Ustawienia aukcji„. Cennik możesz także ręcznie wybrać z listy – podczas wystawiania aukcji.


FAQ cenniki wysyłek Allegro i eBay

Jak ustawić na allegro darmową wysyłkę od danej kwoty, np. od 300zł?

To zależy, czy wysyłka ma być darmowa, jeśli suma zakupu (cena koszyka) przekracza 300zł, czy też wysyłka ma być darmowa, jeśli produkt na danej aukcji jest droższy niż 300zł.

  1. Darmową wysyłkę dla całego zamówienia (czyli grupowej płatności), którego koszt przekracza Twój próg (np. 300zł) należy ustawić w ustawieniach konta na stronie Allegro. Więcej informacji w FAQ allegro tutaj.
  2. Natomiast darmową wysyłkę dla pojedynczej aukcji, na której produkt jest droższy niż Twój próg, możesz ustawić w BaseLinkerze, korzystając z „Rodzajów wysyłek”. Dodaj nowy rodzaj wysyłek i uzależnij wysokość ceny wysyłki od ceny przedmiotu. Użyj tagu w odpowiednim miejscu w swoim cenniku wysyłek.
    Uwaga! Jeśli kupujący zrobi zakup na kilku aukcjach, z czego tylko na jednej aukcji otrzyma wysyłkę gratis – za wysyłkę i tak będzie musiał zapłacić.

W "powiązaniach" przypisałem do kategorii inny szablon i cennik, ale po aktualizacji aukcji szablon i cennik nie uległy zmianie. Dlaczego?

Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay > Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje cennika, ani szablonu, na aukcji na ten przypisany w „powiązaniach”. Powiązania te są istotne tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik i szablon, z którym została wystawiona. Postępuj zgodnie z instrukcjami: zmiana cennika, zmiana szablonu aukcji.