Konfiguracja cenników wysyłek – eBay

Cenniki wysyłek

By móc wystawiać aukcje konieczne jest dodanie własnych cenników wysyłek. Umożliwia to szybkie wystawianie aukcji – cennik uzupełnia się automatycznie w formularzu wystawiania. Dodane cenniki będziesz mógł powiązać np. z wybranym kontem eBay, wybraną kategorią w sklepie, czy nawet z konkretnymi produktami.  Dodatkowo, w przypadku zmiany cen u przewoźników łatwo zaktualizujesz lub zmienisz cennik na trwających aukcjach.


Konfiguracja cennika wysyłek

  • Dla każdego portalu eBay (ebay.pl, ebay.com, ebay.de itd.) konieczne jest stworzenie osobnego cennika wysyłek.
  • W dziale eBay  Cenniki wysyłek kliknij zielony przycisk „nowy cennik” i wybierz portal, dla którego chcesz stworzyć cennik.
  • W tabeli uwzględnione zostały wszystkie sposoby wysyłek dostępne na eBay. Dodaj opcje wysyłek, z których korzystasz.
  • Uzupełnione muszą zostać wszystkie pola, dotyczące danego sposobu wysyłki (koszt i cena za kolejną sztukę).


Domyślny cennik wysyłek

Domyślnie wykorzystywany cennik możesz ustawić w dwóch miejscach:

  • Domyślny cennik wysyłek dla wybranego konta eBay w dziale eBay → Konta eBay → Ustawienia → Ustawienia aukcji
  • Domyślny cennik wysyłek dla wybranych kategorii w magazynie lub dla konkretnych produktów skonfigurujesz w dziale eBay → Powiązania

Jeśli dany produkt nie będzie miał przypisanego cennika w dziale „Powiązania”, podczas wystawiania zostanie użyty cennik z działu „Ustawienia aukcji„. Cennik możesz także ręcznie wybrać z listy – podczas wystawiania aukcji.


FAQ cenniki wysyłek Allegro i eBay

Podczas wystawiania aukcji otrzymuję błąd: "niepoprawnie wypełniono koszta dostawy (...) Kod błędu: ERR_POSTAGE_OPTIONS_VALUES_INCORRECT)". Dlaczego?

Sprawdź ustawienia swojego cennika wysyłek. Upewnij się, że:

  • uzupełniłeś wszystkie trzy pola, dotyczące danego przewoźnika (cena za pierwszą i kolejną sztukę oraz ilość w paczce)
  • nie przekroczyłeś maksymalnych cen przesyłek dla niektórych przewoźników (np. Allegro Paczkomaty inPost , czy Allegro Kurier inPost)

W "powiązaniach" przypisałem do kategorii inny szablon i cennik, ale po aktualizacji aukcji szablon i cennik nie uległy zmianie. Dlaczego?

Zmiana powiązań w dziale Allegro/eBay > Powiązania oraz zaktualizowanie aukcji poprzez „Operacje” nie aktualizuje cennika, ani szablonu, na aukcji na ten przypisany w „powiązaniach”. Powiązania te są istotne tylko w momencie pierwszego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma przypisany cennik i szablon, z którym została wystawiona. Postępuj zgodnie z instrukcjami: zmiana cennika, zmiana szablonu aukcji.

Dlaczego nie mogę zmienić cennika na aukcji Allegro?

Allegro zmieniło zasady tworzenia cenników wysyłek. Każdy cennik musi być utworzony bezpośrednio na Allegro, na stronie: https://allegro.pl/delivery-settings/

 

Tak stworzone cenniki można zaimportować do systemu BaseLinker (Allegro →  Cennik wysyłek →  Odśwież cenniki).

 

Cenniki BaseLinker nie są już obsługiwane. Nie można wystawić nowej aukcji Allegro z cennikiem utworzonym w systemie BaseLinker ani zaktualizować takiego cennika.

 

Możesz przypisać do aukcji nowe cenniki Allegro zgodnie z instrukcją Aktualizacja lub zmiana cennika wysyłek.

Nie mogę sklonować aukcji na innym koncie. Zakładka "cennik" nie jest aktywna.

Przy wystawianiu na innym koncie, konieczne jest wybranie cennika Allegro przypisanego do danego konta, na którym wystawiana będzie aukcja. Nie można przypisać cennika z Allegro z jednego konta do aukcji z innego konta.

Czy istnieje możliwość skopiowania cennika Allegro z jednego konta na drugie?

Niestety nie. Każdy cennik należy utworzyć bezpośrednio na koncie Allegro, a następnie w dziale [Allegro -> Cenniki wysyłek] wybrać opcję „Odśwież cenniki”.

Pomocne?