Domyślne ustawienia aukcji

Jeśli podłączyłeś już konta Allegro/eBay,  dodałeś własne cenniki wysyłek i szablony aukcji oraz określiłeś swoje ulubione kategorie, czas skonfigurować domyślne ustawienia aukcji, by nie musieć każdorazowo wypełniać ich w formularzu wystawiania.

 

W dziale Integracje → Konta Allegro/eBay → Ustawienia → Ustawienia aukcji określ:

 • Domyślny cennik wysyłek
 • Domyślny szablon aukcji
 • Domyślną kategorię
 • Opcjonalnie mnożnik ceny
 • Opcjonalnie dodanie wybranej kwoty do ceny
 • Domyślne ustawienia formularza (czas trwania, format aukcji itp.)

W dziale Allegro/eBay → Ustawienia określ:

 • Ustawienia parametrów
 • Ustawienia galerii aukcji
 • Ustawienia ilości do wystawienia
 • Ustawienia ponownego wystawiania
 • Opcjonalnie nazwy aukcji

 

 

Domyślny szablon aukcji

Jeśli przedmiot, ani jego kategoria nie ma przypisanego żadnego szablonu aukcji (dział Allegro/eBay  Powiązania), automatycznie zostanie wybrany domyślny szablon, który wybierzesz w ustawieniach. Szablon można zmienić także później – w formularzu wystawiania aukcji. Jeśli nie dodałeś jeszcze żadnych szablonów aukcji, dodaj je w dziale Allegro/eBay > Szablony aukcji. Więcej informacji o szablonach aukcji przeczytasz tutaj.

Domyślny cennik wysyłek

Jeśli przedmiot, ani jego kategoria nie ma przypisanego żadnego cennika wysyłek (dział Allegro/eBay → Powiązania), automatycznie zostanie wybrany domyślny cennik, który wybierzesz w ustawieniach. Cennik wysyłki można zmienić później – w formularzu wystawiania aukcji. Jeśli nie dodałeś jeszcze cenników, zrób to w dziale Allegro/eBay > Cenniki wysyłek. Więcej informacji tutaj.

Domyślna kategoria Allegro/eBay

Jeśli przedmiot, ani jego kategoria nie ma przypisanej żadnej kategorii Allegro/eBay (dział Allegro/eBay → Powiązania), automatycznie zostanie wybrana określona przez Ciebie domyślna kategoria w ustawieniach. Kategorię można zmienić później w formularzu wystawiania aukcji. Jeśli na liście nie ma żadnych kategorii, wybierz swoje ulubione kategorie w dziale Allegro/eBay > Kategorie Allegro/eBay.

Mnożnik ceny

Możesz domyślnie zmienić cenę na aukcji w stosunku do ceny w magazynie. Cena w formularzu wystawiania aukcji zostanie pomnożona przez podany współczynnik. Funkcja pozwala np. na przeliczenie waluty, ustawienie mnożnika, gdy mamy w sklepie promocję, czy ustawienie mnożnika, jeśli produkty na allegro/eBay sprzedajemy drożej niż w sklepie.

Przykładowo – jeśli chcesz pomnożyć cenę razy 2 – wpisz tę liczbę „2”. Jeśli chcesz podzielić na dwa, wpisz „0,5”.

Dodaj do ceny

Cena w formularzu wystawiania aukcji zostanie zwiększona o podaną wartość. Jeśli użyty zostanie również mnożnik, w pierwszej kolejności cena jest mnożona, następnie zwiększana o wartość. Przykładowo – jeśli chcesz dodać do ceny 5 zł, wpisz „5”, a jeśli chcesz odjąć 5 zł, wpisz „-5”.

Domyślne ustawienia formularza wystawiania aukcji

Uzupełnij koniecznie podstawowe dane o aukcji, by nie musieć uzupełniać tego każdorazowo w formularzu wystawiania, czyli dane takie jak format sprzedaży (aukcja lub sklep), czas trwania, informacje o płatności, opcje dodatkowe itd.

Warunki reklamacji i zwrotów, informacje o gwarancji (Allegro)

Określ domyślne warunki reklamacji, zwrotów i informacje o gwarancji. Ustawienia te możesz także przypisać dla konkretnego szablonu aukcji w oknie edycji szablonu.

 

Przypominamy, że własne wzory warunków reklamacji, zwrotów i informacji o gwarancji możesz utworzyć na swoim koncie, bezpośrednio na stronie allegro.pl.

Ustawienia parametrów aukcji

W dziale Allegro/eBay → Ustawienia → Parametry i galeria określ w jakiej kolejności mają być wykrywane wartości parametrów podczas wystawiania aukcji. Określ, czy ważniejsze mają być poprzednie ustawienia parametrów aukcji (z poprzedniego wystawienia aukcji), czy reguły, dodane w dziale „Kategorie i parametry”.  Możliwości są następujące:

 

 • Dopasowanie wg reguł (pierwszorzędnie), Parametry z poprzedniego wystawienia (drugorzędnie).  Do formularza wystawiania pobrane zostaną parametry według ustawień z działu „Powiązania”, nadpisane ustawieniami z poprzedniego wystawienia produktu.
 • Parametry z poprzedniego wystawienia (pierwszorzędnie), Dopasowanie wg reguł (drugorzędnie). W tej opcji najpierw zostaną wzięte pod uwagę ustawienia z poprzedniego wystawienia, a następnie zostaną nadpisane według powiązań w dziale „Powiązania”.
 • Tylko dopasowanie wg reguł. Podczas wystawiania aukcji parametry zostaną uzupełnione wyłącznie według powiązań z działu „Powiązania”.

Ustawienia galerii aukcji

W dziale Allegro/eBay → Ustawienia → Parametry i galeria określ ilość oraz kolejność zdjęć produktu, które mają być dodawane do galerii aukcji.

 

Obliczanie ilości do wystawienia

System może automatycznie obliczać za Ciebie jaką ilość produktu przeznaczyć do wystawienia na aukcji. W dziale Allegro/eBay > Ustawienia > Obliczanie ilości do wystawienia określ:

 • maksymalną ilość, która może zostać wystawiona na aukcji, niezależnie od ilości w magazynie
 • określ, czy brać pod uwagę stan magazynowy
 • określ, czy pomniejszać dostępną ilość o sztuki już wystawione na aukcjach oraz zakupione, ale jeszcze nie potwierdzone (ciągle nie zdjęte ze stanu magazynowego). Opcje pomniejszania stanu magazynowego powinny być używane tylko jeśli bardzo istotny jest dokładny stan na aukcji, ponieważ znacznie spowalniają przeglądanie i wystawianie produktów.

Możesz także sprawdzić w jaki sposób będzie obliczana ilość na aukcji zgodnie z ustawieniami które wybrałeś. W tym celu skorzystaj z przygotowanego przez nas kalkulatora.

 

Jeśli będziesz korzystał z automatycznego wznawiania aukcji oraz synchronizacji stanu magazynowego, skonfiguruj koniecznie „Ilość przy ponownym wystawianiu„. Jeśli nie chcesz, by produkt z zerowym stanem magazynowym wrócił na aukcję dopóki nie będziesz miał dostawy, zaznacz „Dostępna ilość nie może przekraczać stanu magazynowego„.

Obróbka danych o produkcie

Zanim wystawisz aukcje możesz domyślnie zmienić niektóre informacje o produkcje z magazynu. W dziale Allegro > Ustawienia > Obróbka danych produktu opcjonalnie możesz ustawić:

 • ramkę do zdjęcia produktu
 • kolor i szerokość obramowania
 • modyfikację nazwy produktu (nazwy aukcji). W filtrze nazwy możesz wykorzystać następujące tagi:
  [nazwa] – nazwa przedmiotu; [producent] – nazwa producenta przedmiotu; [sku] – kod SKU produktu

Prócz tego możesz także ustawić mnożnik ceny produktu lub dodać/odjąć konkretną kwotę od ceny. Informacje powyżej.

Ustawienia ponownego wystawiania

Jeśli planujesz skorzystać z automatycznego wznawiania aukcji, nie zapomnij o konfiguracji. Określ, czy dane o produkcie mają być aktualizowane podczas wznawiania. Jeśli tak, to jakie.
Dodatkowe informacje o automatycznym wznawianiu przeczytasz tutaj.