Sklepy internetowe

Integracja magazynu sklepu

W zależności od platformy, sklep podłączony jest za pomocą pliku integracyjnego lub poprzez API sklepu. Oznacza to natychmiastową synchronizację danych. Każda zmiana produktów w sklepie będzie od razu widoczna w BaseLinkerze. Przy każdym wyświetleniu listy produktów ze sklepu, wszystkie informacje pobierane są w locie z bazy danych sklepu. Baza produktów nie jest lokalnie kopiowana do BaseLinkera.

 

Jak działa integracja produktów ze sklepu w BaseLinkerze?

 • produkty nie są pobierane do magazynu BaseLinkera,
 • wszystkie informacje pobierane są w locie z bazy danych sklepu, każda zmiana produktów w sklepie będzie od razu widoczna w BaseLinkerze w dziale Allegro/eBay/Amazon → Wystawianie,
 • w przypadku integracji sklepu przez plik integracyjny produkty są widoczne w dziale Allegro/eBay/Amazon → Wystawianie natychmiast,
 • w przypadku sklepów podłączonych przez API, prędkość wyświetlania produktów jest zależna od sposobu działania platformy sklepu,
 • magazyn sklepu nie jest w żaden sposób powiązany z magazynem BaseLinekra. Użytkownicy, posiadający sklep internetowy nie korzystają z magazynu BaseLinker.

Modyfikacje produktów z magazynu sklepu

Zanim wystawisz swoje produkty na aukcjach, możesz skonfigurować system tak, by automatycznie modyfikował niektóre informacje o produkcie.

 • Modyfikacja cen

  Możesz ustawić automatyczny przelicznik cen dla swoich produktów, zanim wystawisz je na Allegro/eBay/Amazon. Skonfiguruj ustawienia w dziale Allegro/eBay → Konta Allegro/eBay → Ustawienia aukcji → Mnożnik ceny/Dodaj do ceny lub Amazon → Konta Amazon → Ustawienia ofert → Mnożnik ceny/Dodaj do ceny Skorzystaj z tej opcji także wystawiając produkty w innych walutach.

 • Modyfikacja opisu

  Opisy produktów, pobierane ze sklepu możesz modyfikować ręcznie podczas wystawiania aukcji, a także automatycznie, konfigurując ustawienia. Jeśli potrzebujesz usunąć z opisów wszystkich produktów fragment opisu lub zamienić go na coś innego, skonfiguruj ustawienia w dziale Sklepy internetowe → Ustawienia → Produkty.

 • Modyfikacja nazwy

  Nazwa aukcji może różnić się od nazwy produktu. Możesz dodać do nazwy aukcji sku produktu, nazwę producenta, czy też własny tekst „Nowość!”,”Promocja!”. Filtr nazwy skonfigurujesz w dziale Allegro/eBay → Ustawienia → Obróbka danych produktu

 • Obróbka zdjęcia głównego – znak wodny lub ramka

  W dziale Allegro → Szablony aukcji → Znaki wodne możesz dodać własne logo lub swoją ramkę, która będzie pojawiała się na zdjęciu głównym produktu na aukcji. Prostą ramkę o określonym kolorze i szerokości ustawisz opcjonalnie w dziale Allegro/eBay → Ustawienia → Obróbka danych produktu.

 • Inny język produktu

  Jeśli posiadasz w sklepie magazyn produktów w wielu językach, możesz podłączyć także dodatkowe języki. W tym celu podłącz swój sklep drugi raz, na osobnym pliku integracyjnym. Więcej informacji przeczytasz tutaj.

 

Istotne ustawienia

Pamiętaj także o możliwości powiązania niektórych danych o produkcie w sklepie z danymi wymaganymi na Allegro/eBay, takimi jak: