Moduły i wtyczki

Integracje kurierskie

BaseLinker posiada bogatą bibliotekę integracji z przewoźnikami i brokerami. Jednym kliknięciem nadasz przesyłki do e-nadawcy (Poczta Polska), DHL, DPD, GLS, KEX, Paczkomatów i innych.

W zależności od przewoźnika, do integracji potrzebny jest jedynie login i hasło do panelu przewoźnika lub specjalny login i hasło dostępu do API. Każda z integracji ma swoje indywidualne ustawienia, które należy skonfigurować w dziale „Moduły i wtyczki”.  Na dzień dzisiejszy, w dziale „Moduły i wtyczki” znajdziesz ponad 30 integracji kurierskich!

Liczba integracji ciągle rośnie, a na życzenie klientów podłączamy kolejne API.

Nadawanie paczek, drukowanie etykiet i protokołu przekazania

W przypadku wszystkich kurierów system sam wykrywa parametry paczek.

Paczki możesz nadawać pojedynczo (z poziomu karty zamówienia) lub masowo (z poziomu listy zamówień). Jednym kliknięciem nadasz setki paczek, a kolejnym kliknięciem wydrukujesz wszystkie etykiety. W przypadku niektórych przewoźników można drukować także protokół przekazania paczek dla kuriera. Wszystkie te opcje znajdują się pod niebieską ikoną z samochodem na liście zamówień.

 

 

 Śledzenie przesyłek (informacje o statusie dostawy)

 Śledzenie przesyłki – dla kupującego

Po nadaniu wysyłki możesz na dwa sposoby poinformować klienta jaki jest status jego paczki u kuriera:

  • system może przesłać klientowi e-mail z linkiem do śledzenia paczki. W tym celu stwórz szablon e-mail, umieść w nim tag [przesylka_link_sledzenia] oraz dodaj automatyczną akcję. Więcej informacji o automatycznych akcjach przeczytasz tutaj.
  • możesz wysłać klientowi link do strony o jego zamówienia, na której widnieje  pasek postępu, informujący o aktualnym statusie przesyłki. Na dole strony informacyjnej znajduje się linia czasu, na której prezentowane są wiadomości wysłane do klienta i zmiany statusu zamówienia. Na linii czasu znajdują się także informacje o zmieniającym się statusie przesyłki. Wyświetlanie tej informacji klientowi można wyłączyć w ustawieniach strony informacyjnej w dziale Manager zamówień → Ustawienia → Strony informacyjne (domyślnie jest to włączone).

System sprawdza teraz status przesyłek u kuriera i zapisuje w swojej bazie całą historię paczki. Pozwala to zorientować się w statusach przesyłek bez potrzeby wychodzenia w link śledzenia, czy przeglądania strony kuriera.

 Śledzenie przesyłki – dla sprzedawcy

Informacja o statusie przesyłki dostępna jest dla sprzedawcy w poniższych miejscach:

  • Karta zamówienia – przy każdej paczce w zamówieniu widoczny jest jej bieżący status. Kliknięcie paska postępu przy paczce otwiera okienko z pełną historią paczki.
  • Spis paczek w module kuriera – w ustawieniach modułu kuriera znajduje się pełna lista paczek utworzonych u tego przewoźnika. Przy każdej paczce znajduje się informacja o statusie dostawy. Kliknięcie paska postępu otwiera okienko z pełną historią paczki. Nad spisem paczek dodana została wyszukiwarka przesyłek, która pozwala przeszukać paczki np. wg sposobu dostawy.
  • Lista zamówień – okienko z opisem zamówienia. Po kliknięciu ikony na liście zamówień okienko wyświetla także informacje o wszystkich paczkach w danym zamówieniu, jeśli jest ich wiele (wcześniej wyświetlana była tam zawsze jedna paczka).

Dodatkowo przy dostarczonej przesyłce wyświetlana jest w nawiasie informacja ile dni zajęła dostawa. W wyliczeniu brane są pod dni robocze, więc jeśli przesyłka została przekazana kurierowi w piątek a dostarczona we wtorek, system wyświetli w nawiasie „2 dni”.


FAQ

Jak nadać paczkę Allegro Paczkomaty?

Wystarczy, by w sposobie wysyłki widniało słowo „allegro”, a system automatycznie rozpozna typ przesyłki jako przesyłka allegro.

Jak nadać list zwykły (przesyłkę nierejestrowaną)?

List zwykły należy nadać w taki sam sposób, w jaki nadajesz inne paczki. API Poczty Polskiej nie umożliwia jednak drukowania etykiet dla listów nierejestrowanych. Skorzystaj z naszej etykiety, dostępnej pod ikonką drukarki, pod nazwą „Etykieta [PDF]”

Jak często przekazywane są numery nadania do sklepu?

Numery nadania są przekazywane do sklepu natychmiast po nadaniu paczki.

Jak często przekazywane są numery paczek do eBay?

Numery nadania paczek są przekazywane do eBay na bieżąco poprzez API.

Jak nadać wiele paczek na raz?

Wiele paczek na raz możesz nadać z poziomu listy zamówień. Zaznacz zamówienia, a następnie kliknij niebieską ikonę z samochodem.

Jak wydrukować protokół przekazania paczek?

Wydruk protokołu przekazania paczek kurierowi umożliwiają tylko wybrani przewoźnicy. Po nadaniu paczek, zaznacz je na liście zamówień i kliknij niebieską ikonę z samochodem. Protokół przekazania będzie gotowy do wydruku.

Jak ręcznie dodać do systemu nadaną już paczkę (numer nadania)?

Na karcie zamówienia, w polu „Przesyłki” wybierz „Inne” i wprowadź numer nadania oraz nazwę kuriera.

Jak przekazywać numery nadania paczek do eBay?

Określ ustawienia w dziale eBay > Konta eBay > Ustawienia > Zamówienia > Nr nadania – przekazywanie > „Tak”.

Czy przesyłka Allegro Paczkomaty i Allegro Polecony InPost nadane przez BL będą miały odpowiednie ceny?

Tak, wystarczy, by w sposobie wysyłki widniało słowo „allegro”, a system automatycznie rozpozna typ przesyłki jako przesyłka allegro i paczka będzie miała odpowiednią cenę.

Jak przekazywać numery nadania paczek do Allegro?

Określ ustawienia w dziale Allegro > Konta Allegro > Ustawienia > Zamówienia > Nr nadania – przekazywanie > „Tak”.

Jak często przekazywane są numery paczek do Allegro i Ebay?

Numery nadania paczek są przekazywane na bieżąco poprzez API.