Integracje

Integracje z systemami księgowości internetowej

Integracje z systemami księgowości internetowej umożliwiają przekazanie wszystkich faktur wystawionych w BaseLinkerze do swojego systemu księgowości online. Faktury można przekazać w dowolnym momencie – od razu w momencie utworzenia lub zbiorczo, w momencie ręcznego uruchomienia eksportu. Integracje obejmują tylko przekazywanie faktur (nie umożliwiają np. synchronizacji stanów magazynowych).

 

Aktualnie w naszym systemie zintegrowane są następujące systemy księgowości online:

 

Podłączenie konta

Aby podłączyć konto, wykonaj następujące kroki:

  1. W systemie BaseLinker w dziale Integracje wybierz  zielony przycisk Dodaj integrację.
  2. W sekcji Księgowość wybierz właściwy system.
  3. Na ekranie Nowa integracja wprowadź wymagane dane. W zależności od systemu księgowości do integracji potrzebny jest login i hasło, login i token/klucz API, czy też sam klucz API.
  4. Wybierz przycisk „Zapisz”

 

Konfiguracja

Każdy z systemów posiada swoje indywidualne ustawienia. Skonfiguruj koniecznie:

  • Ustawienia numeracji – określ, czy system ma używać kolejnych numerów faktur z BaseLinkera, czy z Twojego systemu księgowości online.
  • Ustawienia automatycznego przekazywania – określ, czy faktury mają przekazywać się automatycznie po wystawieniu, czy wolisz przekazywać je ręcznie, zbiorczo.
  • Ustawienia tagu [link_faktura_pdf]  – określ, czy w wysyłanych z systemu wiadomościach chcesz wyświetlać klientom faktury BaseLinkera, czy swojego systemu księgowości online.
  • Powiązania serii numeracji. Jeśli używasz wielu serii numeracji faktur, możesz odpowiednio je powiązać. Do każdej z utworzonych w BaseLinkerze serii numeracji możesz wskazać odpowiednią serię numeracji z Twojego programu księgowości online. Jeśli nie ustawisz powiązania, faktury będą dodawane do domyślnej serii numeracji w Twoim programie.
  • Powiązania rodzaju płatności. Możesz także przypisać każdemu rodzajowi płatności, który pojawia się w Twoich zamówieniach rodzaj płatności w Twoim programie księgowości.