PIERWSZE KROKI

Konfiguracja BaseLinkera

Zanim zaczniesz korzystać z systemu, dostosuj go do swoich oczekiwań i specyfiki swojego biznesu. Już podczas konfiguracji poznasz większość możliwości systemu i nauczysz się jego obsługi. Dobrze skonfigurowany system będzie wykonywał sporą część Twojej pracy – prócz pakowania paczek 🙂 Samouczek na tej stronie przeprowadzi cię przez konfigurację, dzięki której system pomoże Ci na następujących polach:

 

Obsługa zamówień

 • automatyczne pobieranie i segregowanie zamówień z Allegro, eBay, Amazon i sklepów do odpowiednich statusów, automatyczne rozpoznawanie wpłat, rodzajów wysyłek, płatności,
 • automatyczne wysyłanie powiadomień e-mail i SMS,
 • udostępnianie klientom strony zamówienia z istotnymi informacjami o zamówieniu i postępie w jego realizacji,
 • nadawanie paczek kilkoma kliknięciami, drukowanie etykiet i protokołów przekazania paczek,
 • wygodne wystawianie faktur, przesyłanie faktur klientom, opcjonalnie przekazywanie faktur do systemów księgowości online,
 • drukowanie paragonów.

Wystawianie aukcji

 • wystawianie produktów ze sklepu bezpośrednio na aukcje kilkoma kliknięciami (automatyzacja wystawiania dzięki dodaniu własnych szablonów, cenników wysyłek i domyślnych ustawień aukcji),
 • automatyczne ponawiane aukcji.

Zarządzanie aukcjami

 • synchronizacja stanu magazynowego w sklepie oraz na aukcjach,
 • synchronizacja cen na aukcjach,
 • śledzenie cen konkurencji,
 • zakańczanie aukcji produktów, które mają stan zerowy w sklepie,
 • ponawianie aukcji produktów, których nie było w sklepie, ale pojawiły się na stanie.

Konfiguracja BaseLinkera

Poniżej znajduje się przykładowy schemat kolejności pełnej konfiguracji systemu. Poszczególne kroki mogą zostać pominięte, jeśli nie korzystasz z danych funkcji. Kolejność konfiguracji także nie ma większego znaczenia. Schemat ten pomoże Ci poruszać się po poszczególnych wpisach Pomocy BaseLinkera, w których dowiesz się szczegółowych informacji o danym zagadnieniu.

 1. Podłączanie i konfiguracja sklepu internetowego

  Podłączenie i konfiguracja sklepu jest bardzo prosta i zajmuje ok. 5 min. Szczegółowe instrukcje przeczytasz tutaj. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz poradzić sobie z podłączeniem sklepu, napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt” w Panelu Sprzedawcy.
  Po podłączeniu sklepu Twoje produkty będą od razu widoczne w dziale Allegro/eBay/Amazon → Wystawianie. Dodatkowe informacje o tym jak działa integracja magazynu sklepu przeczytasz tutaj.

 2. Podłączanie kont Allegro, eBay i Amazon

  Podłącz swoje konta Allegro, konta eBay oraz konta Amazon. Nie ma limitu co do ilości podłączanych kont. Ich ilość nie wpływa także na wysokość abonamentu. Po podłączeniu kont, zamówienia nie zaczną od razu spływać do BaseLinkera – pobieranie zamówień należy uruchomić. Zalecamy jednak ukończyć konfigurację przed uruchomieniem pobierania zamówień (np. ukończyć konfigurację statusów zamówień).

 3. Wystawianie aukcji – konfiguracja
 4. Trwające aukcje Allegro/eBay oraz oferty Amazon – import aukcji i ofert do BaseLinkera

  Import aukcji/ofert do BaseLinkera umożliwia synchronizację stanu magazynowego po zakupie, synchronizację ilości na aukcji, a także zaawansowane zarządzanie aukcjami.

 5. Manager Zamówień – konfiguracja

  Podczas konfiguracji dostosujesz managera do własnych potrzeb i specyfiki swojego biznesu.

 6. Wtyczki kurierskie – konfiguracja

  Integracje z przewoźnikami umożliwiają nadawanie paczek kilkoma kliknięciami, drukowane etykiet, a w przypadku niektórych kurierów także drukowanie protokołów przekazania paczek. Włącz wtyczki przewoźników, u których nadajesz paczki.

 7. Integracje z dodatkowymi marketplace

  Integracja z Allegro, eBay i Amazon to nie jedyne marketplace, które znajdują się w BaseLinkerze. W dziale „Moduły i wtyczki” znajdziesz także takie integracje jak Ceneo, Arena.pl, DaWanda, Etsy, Groupon itd. Nie zapomnij przejrzeć dostępne wtyczki i uruchomić te, gdzie także sprzedajesz.

 8. Synchronizacja stanu magazynowego oraz ilości i ceny na aukcjach oraz ofertach

  BaseLinker umożliwia automatyczną, dwustronną synchronizację Allegro/eBay/Amazon z Twoim magazynem. Oznacza to, że ilość w magazynie może automatycznie zmniejszać się po zakupie na aukcji oraz ilość na aukcji może zmniejszać się po zakupie w sklepie. Możliwa jest także synchronizacja cen produktów na aukcjach zgodnie z cenami w sklepie. Szczegółowe informacje przeczytasz tutaj.

 9. Dodatkowe możliwości
  • Zasubskrybuj przydatne dla ciebie wydruki i eksporty. Wydruki te możesz kopiować i modyfikować w naszym rozbudowanym edytorze wydruków i eksportów. Jeśli domyślnie nie ma wydruku, jaki potrzebujesz, możesz stworzyć własny lub zlecić to nam.
  • Jeśli będziesz w BaseLinkerze drukował paragony, uruchom wtyczkę Paragony – drukarka fiskalna.
  • Jeśli korzystasz z usług księgowości online, uruchom odpowiednie wtyczki.