Integracje

Marketplaces – integracje z serwisami sprzedaży

W dziale Integracje → Dodaj integrację → Marketplace znajdują się wszystkie dostępne integracje z zewnętrznymi serwisami sprzedaży. Integracje te umożliwiają pobieranie zamówień do BaseLinkera, a następnie ich obsługę i nadawanie paczek.

 

 

W zależności od serwisu wtyczki różnią się sposobem pobierania zamówień – odbywa się to automatycznie (przez API) lub poprzez wczytywanie wyeksportowanych wcześniej zamówień z pliku.

 

Integracje przez API

BaseLinker łączy się poprzez API z następującymi platformami Marketplace:

  • OLX (tylko wystawianie ofert)
  • Allegro, eBay, Amazon, Arena, Kup na Ceneo, eMag (integracje dwukierunkowe)
  • Carrefour, Empik, Etsy, HurtowniaOpon.pl, PlatformaOpon.pl (pobieranie zamówień)

Integracja przez API umożliwia automatyczne pobieranie zamówień do systemu.

 

Do włączenia wtyczki potrzebne są specjalne klucze API (instrukcje jak je zdobyć znajdują się w ustawieniach wybranej wtyczki). Zamówienia pobierane są do systemu co godzinę, do określonego w ustawieniach statusu. Przy każdym zamówieniu będzie widoczna specjalna ikonka, określająca, z jakiego serwisu pochodzą zamówienia.

 

Import pliku z zamówieniami

Integracja z MyDeal, Groupon i Gruper nie wymaga logowania, ani podawania żadnych danych. Import odbywa się ręcznie, przy pomocy pliku, wyeksportowanego z wybranego serwisu.

 

By zaimportować zamówienia, wystarczy pobrać z wybranego serwisu plik, a następnie wybrać go w formularzu, dostępnym w ustawieniach wtyczki. Zamówienia zostaną pobrane do systemu BaseLinker do określonego w ustawieniach statusu. Przy każdym zamówieniu będzie widoczna specjalna ikonka określająca, z jakiego serwisu pochodzą zamówienia.