Manager zamówień

Nazwa produktu z magazynu

Nazwy produktów w zamówieniu domyślnie pobierane są z danej aukcji. Natomiast system umożliwia pobieranie nazwy również z magazynu BaseLinkera, magazynu sklepu internetowego lub dowolnego magazynu podłączonego do BaseLinkera.

 

Nazwa pobierana jest zgodnie z produktem, jaki powiązany jest z daną aukcją.

 

Po wybraniu w dziale Integracje → Konto marketplace → Ustawienia → Zamówienia → Nazwy produktów z magazynu opcji „Tak” wszystkie nazwy produktów w nowych zamówieniach będą nazwami z magazynu. Te same nazwy przeniesione zostaną na dokumenty sprzedażowe ( np. fakturę czy paragon) oraz na wydruki, jeśli te dokumenty zostaną wystawione do zamówienia.

 

Ustawienie będzie miało zastosowanie tylko dla nowo pobranych zamówień. Zamówienia wcześniej istniejące w systemie nie zostaną zmienione.

 

 

 

FAQ

Jak często pobierane są zamówienia?

  • Zamówienia z Allegro, eBay i Amazon pobierane są niemal natychmiast po ich złożeniu – średnio jest to 5 minut.
  • Zamówienia ze sklepu domyślnie pobierane są co godzinę, jednak w dowolnym momencie możesz pobrać zamówienia ręcznie (przycisk „Pobierz zamówienia” w dziale „Sklepy internetowe”).
  • Zamówienia z innych źródeł (DaWanda, Etsy, Groupon itp.) pobierane są w zależności od typu integracji. Co godzinę w przypadku integracji przez API lub w momencie ręcznego importu. Szczegółowe informacje znajdziesz w ustawieniach wybranej wtyczki.

Jak często przekazywane są zamówienia do sklepu?

Zamówienia z Allegro i eBay przekazywane są do sklepu od razu w momencie otrzymania FOD (Formularza Opcji Dostawy).  Następnie, po przekazaniu zamówienia, synchronizowane są już tylko statusy zamówień (co 1 h) i płatności (co 4 h).

Jak często przekazywane są numery nadania do sklepu?

Numery nadania są przekazywane do sklepu natychmiast po nadaniu paczki.

Jak często przekazywane są numery paczek do eBay?

Numery nadania paczek są przekazywane do eBay na bieżąco poprzez API.

Czy do sklepu mogą być przekazywane tylko zamówienia z Allegro (z eBay nie)?

Do sklepu mogą być przekazywane wyłącznie wszystkie zamówienia.

Jak często przekazywane są numery paczek do Allegro i Ebay?

Numery nadania paczek są przekazywane na bieżąco poprzez API.