Sklepy internetowe

Pobieranie zamówień ze sklepu

 

Pobieranie zamówień – konfiguracja

Pobieranie zamówień ze sklepu umożliwi ich obsługę w BaseLinkerze, czyli m.in. wystawianie faktur, paragonów, wysyłanie automatycznych wiadomości klientom i indywidualnych stron zamówienia, czy też nadawanie paczek.

 

Ustawienia pobierania zamówień ze sklepu znajdują się w dziale Sklepy internetowe → Ustawienia → Zamówienia. W dziale tym:

  • określ, czy chcesz pobierać zamówienia ze sklepu,
  • ustaw status, do którego mają trafiać zamówienia pobrane ze sklepu,
  • określ czy do zamówień ze sklepu ma być wysyłany e-mail z podziękowaniami za zakup (o ile ustawiłeś taką automatyczną akcję  w dziale  Manager Zamówień > Automatyczne akcje); ustawienia te mają zapobiegać duplikowaniu wiadomości wysyłanych do klienta, jeśli wysyłasz automatyczne wiadomości po zakupie także ze sklepu.

 

Najczęstszym wyborem sprzedawców jest przeniesienie obsługi zamówień do BaseLinkera, ponieważ manager zamówień wbudowany w BaseLinkera zazwyczaj jest bardziej funkcjonalny i wygodniejszy, niż panel zamówień w sklepie internetowym. Jeśli zdecydujesz się na obsługę zamówień w BaseLinkerze, nie rezygnuj z przekazywania zamówień do sklepu. Przekazywanie zamówień z Allegro, Amazon i eBay do sklepu pełni istotną funkcję – umożliwia synchronizację stanu magazynowego w sklepie. Przeczytaj o przekazywaniu zamówień do sklepu.