Ulubione kategorie, powiązania kategorii

Ulubione kategorie Allegro/eBay/Amazon

Zanim zaczniesz wystawiać aukcje, określ kategorie, w których wystawiasz aukcje na Allegro/eBay/Amazon. Ulubione kategorie należy dodać w dziale Allegro → Kategorie i parametry, eBay Kategorie i parametry oraz Amazon → Kategorie i parametry.
Twoje ulubione kategorie będą widoczne jako rozwijana lista wyboru podczas wystawianiu aukcji. Dzięki temu nie będziesz musiał wybierać ze wszystkich kategorii, a jedynie z tych, których używasz. Po dodaniu ulubionych kategorii, możesz na stałe przypisać je do konkretnych przedmiotów lub kategorii z magazynu.

 

 

Powiązania kategorii Allegro/eBay/Amazon z kategoriami w magazynie

W dziale Allegro/eBay/Amazon → Powiązania masz możliwość przypisania poszczególnym kategoriom lub przedmiotom w swoim magazynie odpowiednie dla nich kategorie Allegro/eBay/Amazon, a także wybrane szablony aukcji i cenniki wysyłek. Jeśli wystawiasz swoje produkty tylko w jednej kategorii, z tym samym szablonem i cennikiem wysyłek – ten dział nie będzie Tobie przydatny. Wystarczy, że określisz domyślną kategorię, szablon i cennik w Ustawieniach domyślnych aukcji. Jeśli jednak sprzedajesz w wielu kategoriach, z różnymi szablonami i cennikami – stwórz powiązania. Dzięki temu nie będziesz musiał wybierać tych wartości ręcznie przy każdym wystawianiu produktów.

 

Przy wybranych kategoriach ze sklepu/magazynu wystarczy wybrać z listy odpowiednią kategorię Allegro/eBay/Amazon, odpowiedni cennik wysyłek oraz szablon aukcji.

 

 

Podczas wystawiania aukcji hierarchia wyboru kategorii, szablonu i cennika odbywa się w następującej kolejności:

  1. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę wartości przypisane bezpośrednio do produktu w zakładce „przypisz przedmiotom”.
  2. Jeśli przedmiot nie ma przypisanych wartości, pobierane są przypisania dla kategorii.
  3. Jeśli kategoria nie ma przypisanych żadnych wartości, przyjmowane są wartości domyślne z ustawień konta w dziale Allegro → Konta Allegro → Ustawienia → Ustawienia aukcji, eBay → Konta eBay → Ustawienia → Ustawienia aukcji oraz Amazon → Konta Amazon → Ustawienia → Ustawienia ofert .

Uwaga! Ustawienia z działu „Powiązania” brane są pod uwagę wyłącznie podczas pierwotnego wystawiania aukcji. Wystawiona już aukcja ma zapamiętany taki szablon, cennik i kategorię, z jaką została pierwotnie wystawiona. Oznacza to, że późniejsze zmiany w dziale „Powiązania” oraz wykonanie operacji aktualizacji szablonu aukcji, czy cennika nie zaktualizują aukcji do danych z działu „Powiązania”. Przy wznawianiu aukcji dział „Powiązania” także nie gra roli.