Integracje

Wysyłanie wiadomości SMS

Integracja z SMSAPI

Wtyczka SMSAPI – wysyłanie wiadomości SMS umożliwia wysyłanie do klientów wiadomości SMS z wykorzystaniem serwisu SMSAPI.pl.

1. Zarejestruj się w serwisie smsapi.pl
2. W serwisie smsapi.pl przejdź do zakładki Ustawienia API → Hasło API. Wprowadź w formularzu hasło do API i skopiuj hasło MD5, które pojawi się po zapisaniu formularza.
3. Przejdź do Integracje  →  Dodaj integrację  → Pozostałe  → SMSAPI. W  formularzu wprowadź swój login do serwisu smsapi.pl oraz wspomniane powyżej hasło API w md5.
4. Wyślij testową wiadomość przy użyciu specjalnego przycisku na tej stronie, aby sprawdzić poprawność połączenia z SMSAPI.

 

Integracja z SerwerSMS

Wtyczka SerwerSMS – wysyłanie wiadomości SMumożliwia wysyłanie do klientów wiadomości SMS, z wykorzystaniem serwisu SerwerSMS.pl.

1. Zarejestruj się w serwisie SerwerSMS.pl
2. Przejdź do Integracje  →  Dodaj integrację  → Pozostałe  → SerwerSMS. W  formularzu wprowadź swój login oraz hasło do serwisu serwersms.pl
3. Wyślij testową wiadomość przy użyciu specjalnego przycisku na tej stronie, aby sprawdzić poprawność połączenia z SerwerSMS.pl

 

Wysyłanie wiadomości SMS

Po skonfigurowaniu ustawień modułu system jest gotowy do wysyłania wiadomości SMS. Wiadomości mogą być wysyłane na dwa sposoby:

  • Wiadomości SMS wysyłane ręcznie – wiadomość należy wpisać w polu wiadomości na karcie pojedynczego zamówienia (na dole strony). Jako rodzaj wysyłki należy wybrać „Wiadomość SMS”.
  • Wiadomości SMS wysyłane automatycznie – dodaj szablon wiadomości w dziale Manager zamówień  → Szablony e-mail. Następnie określ, kiedy wiadomość ma zostać automatycznie wysłana (np. wiadomość po odebraniu wpłaty, dodając automatyczną akcję w dziale Manager zamówień  → Automatyczne akcje.
Nadawca SMS

W szablonach SMS  (dział Manager zamówień → Szablony e-mail/SMS) znajduje się pole „nadawca”. Umożliwia ono określanie nazwy wysyłającego SMS (wiąże się to z dodatkową opłatą wg cennika operatora SMS). Funkcja działa zarówno dla SMSAPI jak i SerwerSMS.

Nadawcę SMS można określić także wysyłając wiadomość ręcznie z karty zamówienia.

Masowa wysyłka SMS

Na liście zamówień, pod przyciskiem „Wyślij wiadomość” wyświetlają się zarówno szablony e-mail jak i SMS (odpowiednio pogrupowane). Po zaznaczeniu wielu zamówień i wybraniu szablonu SMS, wiadomość SMS wysyłana jest masowo.


FAQ

Skąd wiadomo, czy wiadomość SMS została wysłana?

Wysłane wiadomości SMS są widoczne na karcie zamówienia, na dole strony.

Jak zmienić nazwę nadawcy?

Nazwę nadawcy wiadomości możesz określić na stronie smsapi.pl w dziale Wiadomości SMS → Pola nadawcy.