Synchronizacja stanu magazynowego oraz ilości i ceny na aukcjach/ofertach

BaseLinker umożliwia automatyzację Twojej pracy m.in. poprzez automatyczne zarządzanie stanem w magazynie oraz zarządzanie Twoimi aukcjami. Jeśli wystawiłeś już aukcje lub zaimportowałeś trwające aukcje do systemu, a następnie powiązałeś je z produktami z magazynu, możesz przejść do ustawień synchronizacji. Możliwości są następujące:

 

 • Synchronizacja stanu magazynowego – zakup na aukcji lub zamówienie dodane ręcznie zmniejszy stan magazynowy w sklepie.
 • Synchronizacja ilości na aukcji – zmiana stanu w sklepie zmieni stan na aukcji. Stan na aukcji będzie zwiększał/zmniejszał się zgodnie ze stanem w sklepie. Aukcje będą mogły też automatycznie kończyć się, gdy produktu zabraknie na stanie oraz automatycznie wznowić się, gdy produkt się pojawi.
 • Synchronizacja cen na aukcjach – zgodnie z cenami w magazynie.

 


Synchronizacja stanów magazynowych

Każde potwierdzone zamówienie z Allegro, eBay, Amazon, Ceneo, Arena, eMAG oraz zamówienie dodane do systemu ręcznie (i następnie potwierdzone) zmniejszy stan magazynowy danego produktu w magazynie pod warunkiem, iż aukcje zostaną powiązane z produktami z tego magazynu.

 

Zamówienia z platform Carrefour, Empik, Etsy, HurtowniaOpon, PlatformaOpon pojawiają się w systemie. Jednak nie synchronizują one stanu magazynowego.

 


Moduł synchronizacji ilości na aukcjach

Za synchronizację ilości na aukcjach / w ofertach danego marketplace (np. Allegro) odpowiada moduł znajdujący się w dziale Integracje  → Konto Marketplace → Ustawienia → Stany.

 

Moduł aktualizuje ilość sztuk dostępną na aukcjach / w ofertach, zgodnie z obecnym stanem magazynowym. Aktualizacja odbywa się co 8 godzin (razem z aktualizacją listy widocznej w zarządzaniu aukcjami). W zależności od konfiguracji moduł może zmniejszać/zwiększać stan produktu na aukcji / w ofercie, zgodnie ze stanem w magazynie, a także kończyć aukcje / oferty, które mają zerowy stan magazynowy.

 

Po włączeniu modułu pamiętaj o jego konfiguracji! Dopóki moduł nie zostanie skonfigurowany, nie będzie wykonywał żadnych czynności.

 

Jeśli sprawdzanie stanu magazynowego co 8 godzin nie jest dla Ciebie wystarczające, możesz skorzystać z dodatkowej opcji, która sprawdza stan magazynowy co 1 godzinę. Koszt wynosi 10zł netto miesięcznie, a kwota doliczana jest do faktury.

 

W okienku ustawień modułu, na dole strony, widoczne są ostatnie akcje wykonane przez moduł (logi). Następnego dnia po uruchomieniu modułu, zaleca się wyrywkowe sprawdzenie zmian aukcji wypisanych w logu (czy ilości zmieniają się zgodnie z zamysłem). Zalecamy również ustawić niski limit aukcji, które mogą zostać dziennie zakończone przez wtyczkę. Nieoczekiwane zdarzenia mogą doprowadzić do niepotrzebnego zamknięcia dużej ilości aukcji (np. zewnętrzny program synchronizujący sklep z hurtownią błędnie ustawia stany magazynowe na 0 sztuk). Administrator systemu Baselinker nie ponosi odpowiedzialności za aukcje niepotrzebnie zakończone przez wtyczkę.

 


Moduł synchronizacji ceny na aukcjach

Za synchronizację ceny na aukcjach / w ofertach danego marketplace (np. Allegro) odpowiada moduł znajdujący się w dziale Integracje  → Konto Marketplace → Ustawienia → Ceny.

 

Moduł aktualizuje cenę „Kup Teraz” na aukcjach, zgodnie z obecną ceną w magazynie. Aktualizacja odbywa się raz dziennie w nocy. Zależnie od konfiguracji wtyczki, może ona również automatycznie kończyć aukcje produktów, które mają cenę ustawioną na 0.00zł.

 

Po włączeniu modułu pamiętaj o jego konfiguracji! Dopóki moduł nie zostanie skonfigurowany, nie będzie wykonywał żadnych czynności.

 

W okienku ustawień modułu, na dole strony, widoczne są ostatnie akcje wykonane przez moduł (logi). Następnego dnia po uruchomieniu wtyczki, zaleca się wyrywkowe sprawdzenie zmian aukcji wypisanych w logu (czy ceny zmieniają się zgodnie z zamysłem). Zalecamy również ustawić niski limit aukcji, które mogą zostać dziennie zakończone przez wtyczkę. Nieoczekiwane zdarzenia mogą doprowadzić do niepotrzebnego zamknięcia dużej ilości aukcji (np. zewnętrzny program synchronizujący sklep z hurtownią błędnie ustawia ceny na 0 zł). Administrator systemu Baselinker nie ponosi odpowiedzialności za aukcje niepotrzebnie zakończone przez wtyczkę.


FAQ

Czy automatycznie zakończona aukcja ze stanem 0 wznowi się, gdy produkt pojawi się na stanie?

Tak. Jeśli aukcja ma włączone automatyczne wznawianie, a w ustawieniach ponownego wystawiania zaznaczyłeś, by nie wystawiało się więcej sztuk niż jest dostępnych na magazynie, to aukcja wystawi się dopiero, gdy produkt pojawi się na stanie. Automat wznawiający będzie próbował wznowić aukcję co 12 godzin.Więcej informacji o automatycznym wznawianiu przeczytasz tutaj.

Włączyłem wtyczkę synchronizacji ilości na aukcji, ale aukcje dalej się nie synchronizują. Dlaczego?

Jest kilka możliwości:

 1. Sprawdź, czy skonfigurowałeś wtyczkę. Samo włączenie wtyczki nie jest wystarczające. Przejdź do ustawień wtyczki i określ jakie akcje ma wykonywać automat.
 2. Sprawdź w logach wtyczki, czy na pewno wtyczka nie działa. Logi (historia działania wtyczki) znajdują się na stronie ustawień wtyczki – na dole strony.
 3. Sprawdź, czy system widzi poprawne stany magazynowe w Twoim sklepie.
  • Przejdź do „Zarządzania aukcjami” i wybierz jedną z synchronizowanych aukcji.
  • Kliknij ikonę ołówka po prawej stronie, a następnie kliknij „Wystaw podobną (formularz)”.
  • W formularzu wystawiania najedź kursorem na „Ilość”, a wyświetli Ci się faktyczna ilość, jaką aktualnie system widzi w Twoim magazynie.
 4. Jeśli ilość widziana w formularzu wystawiania różni się od tej, którą system podaje w zarządzaniu aukcjami – napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt” w Panelu Sprzedawcy.

Aukcja nie kończy się mimo stanu 0 w magazynie. Dlaczego?

Jest kilka możliwości:

 1. Sprawdź, czy poprawnie skonfigurowałeś wtyczkę. Określ, by aukcja kończyła się, gdy stan produktu wynosi 0.
 2. Sprawdź w ustawieniach wtyczki jaki określiłeś „Dzienny limit kończonych aukcji”. Jeśli limit ten został osiągnięty – kolejne aukcje nie mogą się zakończyć. W tym przypadku w logach wtyczki na dole strony, obok numeru aukcji pojawi się komunikat: „osiągnięty limit zakończonych aukcji w 24 godziny, aukcja nie zakończona (mimo stanu 0)”
 3. Jeśli usunąłeś produkt z magazynu, to nie jest to traktowane jako stan 0. W takim przypadku aukcja traci powiązanie z produktem i przestaje być synchronizowana. Należy zmienić stan produktu na 0, nie usuwać go.
 4. Sprawdź, czy system widzi poprawny stan magazynowy w Twoim sklepie.
  • Przejdź do „Zarządzania aukcjami” i znajdź aukcję, która powinna się zakończyć. Zwróć uwagę  na ilość jaką system widzi w Twoim magazynie.
  • Kliknij ikonę ołówka po prawej stronie, a następnie kliknij „Wystaw podobną (formularz)”.
  • W formularzu wystawiania najedź kursorem na „Ilość”, a wyświetli Ci się faktyczna ilość, jaką system widzi w Twoim magazynie.Jeśli ilość nie wynosi 0, a w magazynie faktycznie stan wynosi 0 – napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt” w Panelu Sprzedawcy.

Dlaczego aukcja nie kończy się, mimo że usunąłem produkt z magazynu?

Usunięcie produktu z magazynu sprawia, że aukcja traci powiązanie z produktem i przestaje być synchronizowana. Nie należy usuwać produktów z magazynu w przypadku ich braku na stanie, tylko zmieniać ich stan na 0.

Jak włączyć synchronizację stanu w sklepie po zakupie na Allegro/eBay?

Wystarczy, że spełnione dwa warunki:

 • aukcje muszą być powiązane z produktami z magazynu (dział „Zarządzanie aukcjami > Operacje > Powiąż z produktami z magazynu”)
 • musi być włączone przekazywanie zamówień do sklepu (dział Sklepy internetowe > Ustawienia > Zamówienia > Dodawanie zam. do sklepu”).

Stan w sklepie będzie aktualizowany automatycznie od razu, gdy zamówienie zostanie potwierdzone (czyli pojawi się Formularz Opcji Dostawy) i zamówienie zostanie przekazane do sklepu.

Stan w sklepie nie zmniejszył się po zakupie. Co robić?

 1. Upewnij się, czy zamówienie zostało przekazane do sklepu. Sprawdź na liście zamówień, czy zamówienie ma dwa numery – ten z BaseLinkera i ze sklepu. Jeśli zamówienie ma tylko jeden numer, oznacza to, że z jakiegoś powodu nie mogło zostać przekazane do sklepu i pomniejszyć w nim stanu. Przyczyną mógł być np. chwilowo niedostępny sklep, czy też błędny  Formularz Opcji Dostawy. Przejdź do karty zamówienia i kliknij żółty przycisk „potwierdź zamówienie„, by przekazać zamówienie do sklepu i automatycznie pomniejszyć stan.
 2. Napisz do nas w dziale „Pomoc i kontakt”:
  • Jeśli zamówienie nie przekazało się automatycznie do sklepu, a podczas próby ręcznego potwierdzenia zamówienia pojawia się komunikat błędu.
  • Jeśli zamówienie ma prawidłowo dwa numery – ten z BL i ze sklepu, ale nie zmniejszył się stan w magazynie.