Miniaturki – konfiguracja znaków wodnych

Własne znaki wodne

Możesz wyróżnić swoją aukcję, stosując miniaturkę z własnym logiem lub kolorową ramką. Dodaj własne znaki wodne w dziale  Allegro/eBay > Szablony aukcji > Znaki wodne. W systemie dostępne są trzy możliwości konfiguracji obrazka głównego na aukcji:

 

  • znak wodny – na zdjęcie produktu nakładany jest Twój obrazek (np. logo). W ustawieniach wtyczki określasz jego pozycję oraz szerokość.
  • ramka promocyjna – to znak wodny, który umieszczany jest na całej szerokości miniaturki (na zdjęciu produktu). W ustawieniach wtyczki określasz pozycję i szerokość zdjęcia pod Twoją ramką promocyjną.
  • tło firmowe – załączasz obrazek, który stanowić będzie tło dla zdjęcia przedmiotu. W ustawieniach wtyczki określasz wielkość oraz położenie zdjęcia przedmiotu na tle firmowym.

 

Dodany znak wodny należy przypisać do wybranego szablonu aukcji w oknie ustawień szablonu aukcji dziale eBay > Szablony aukcji.

Usuwanie znaku wodnego z trwającej aukcji

Przypominamy, że od lutego 2017 obowiązują nowe zasady stosowania zdjęć miniaturek na Allegro. Konieczna jest więc aktualizacja trwających aukcji, których miniaturki stosowały znaki wodne. W tym celu należy wykonać następujące operacje:

  1. W ustawieniach szablonu aukcji (Allegro > Szablony aukcji > Ustawienia) usuń powiązany z nim znak wodny (wybierz „Brak znaku wodnego”).
  2. Przejdź do działu „Zarządzanie aukcjami”, zaznacz aukcje i wykonaj Operacje > Zaktualizuj trwającą aukcję > Zdjęcie produktu.