Domyślne ustawienia ofert

Jeśli podłączyłeś już konta Amazon,  dodałeś własne cenniki wysyłek oraz określiłeś swoje ulubione kategorie, czas skonfigurować domyślne ustawienia ofert, by nie musieć każdorazowo wypełniać ich w formularzu wystawiania.

 

W dziale Amazon→ Konta Amazon → Ustawienia → Ustawienia ofert skonfiguruj ustawienia dla każdego z rynków Amazon, na których wystawiasz (Amazon.de, Amazon. co.uk itd.). Określ:

 • Czy dany rynek ma być domyślnie zaznaczony podczas wystawiania nowych ofert.
 • Domyślny cennik dostawy.
 • Domyślną kategorię.
 • Domyślny typ produktu.
 • Opcjonalnie mnożnik ceny.
 • Opcjonalnie dodanie wybranej kwoty do ceny.

W dziale Amazon→ Ustawienia określ:

 • Czy chcesz domyślnie tworzyć nowe oferty, czy korzystać z istniejących na Amazon ofert (korzystając z ASIN lub EAN).
 • Ustawienia galerii aukcji oraz parametru „stan”.
 • Ustawienia ilości do wystawienia.

Domyślny cennik wysyłek

Jeśli przedmiot, ani jego kategoria nie ma przypisanego żadnego cennika wysyłek (dział Amazon → Powiązania), automatycznie zostanie wybrany domyślny cennik, który wybierzesz w ustawieniach (Amazon→ Konta Amazon → Ustawienia → Ustawienia ofert). Cennik wysyłki można zmienić później – w formularzu wystawiania aukcji. Jeśli nie dodałeś jeszcze cenników, zrób to w dziale Amazon → Cenniki wysyłek. Więcej informacji tutaj.

Domyślna kategoria Amazon

Jeśli przedmiot, ani jego kategoria nie ma przypisanej żadnej kategorii Amazon (dział Amazon → Powiązania), automatycznie zostanie wybrana określona przez Ciebie domyślna kategoria w ustawieniach (Amazon→ Konta Amazon → Ustawienia → Ustawienia ofert). Kategorię można zmienić później w formularzu wystawiania aukcji. Jeśli na liście nie ma żadnych kategorii, wybierz swoje ulubione kategorie w dziale Amazon → Kategorie i parametry.

Mnożnik ceny

Możesz domyślnie zmienić cenę oferty w stosunku do ceny w magazynie. Cena w formularzu wystawiania oferty zostanie pomnożona przez podany współczynnik. Funkcja pozwala np. na przeliczenie waluty, ustawienie mnożnika, gdy mamy w sklepie promocję, czy ustawienie mnożnika, jeśli produkty na Amazon sprzedajemy drożej niż w sklepie.

Przykładowo – jeśli chcesz pomnożyć cenę razy 2 – wpisz tę liczbę „2”. Jeśli chcesz podzielić na dwa, wpisz „0,5”.

Dodaj do ceny

Cena w formularzu wystawiania oferty zostanie zwiększona o podaną wartość. Jeśli użyty zostanie również mnożnik, w pierwszej kolejności cena jest mnożona, następnie zwiększana o wartość. Przykładowo – jeśli chcesz dodać do ceny 5 zł, wpisz „5”, a jeśli chcesz odjąć 5 zł, wpisz „-5”.

Ustawienia galerii aukcji

W dziale Amazon → Ustawienia → Parametry i galeria określ ilość oraz kolejność zdjęć produktu, które mają być dodawane do galerii aukcji.

Obliczanie ilości do wystawienia

W dziale Amazon > Ustawienia > Obliczanie ilości do wystawienia określ:

 • maksymalną ilość, która może zostać wystawiona na aukcji, niezależnie od ilości w magazynie
 • określ, czy brać pod uwagę stan magazynowy

Pomocne?