Magazyn BaseLinker – dodawanie produktów

Magazyn BaseLinker służy do przechowywania podstawowych informacji o produktach (np. nazwa, EAN, stan magazynowy, zdjęcia, opisy). Taki katalog produktów ułatwia szybkie wystawianie setek ofert na wielu różnych markteplace’ach – dane zapisane przy produkcie automatycznie uzupełniają się na formularzu wystawiania 🙂

 

Ponieważ aktualnie narzędzie to zawiera jedynie podstawowe opcje (nie jest możliwa szczegółowa ewidencja towarów, przyjęć, wydań, zwrotów itp.), to przeznaczone jest ono dla sprzedawców, którzy nie posiadają innej bazy produktów (sklep internetowy, hurtownia).

 

Produkty można dodać do magazynu BaseLinkera na kilka sposobów:

 

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z system BaseLinker, to warto dodać swój pierwszy produkt testowy ręcznie, tak aby poznać mechanizm wystawiania ofert 🙂

 

Ręczne dodawanie produktu

Aby dodać ręcznie produkt do magazynu BaseLinker, przejdź do zakładki Produkty → Dodaj produkt i wypełnij odpowiednie pola w zakładce Dane ogólne

 

Zwróć uwagę na to, iż kategorię i producenta należy dodać w osobnej zakładce. Kategorie zapisane w magazynie nie mają początkowo nic wspólnego z kategoriami platform marketplace.

 

 

Po kliknięciu przycisku ‚Zapisz’ BaseLinker od razu nada numer produktu (z puli dostępnych w systemie numerów).

 

Taki produkt widoczny będzie w zakładce Allegro / pozostałe moduły marketplace → Wystawianie.

 

 

Opisy i zdjęcia

W dziale Magazyn BaseLinker → Produkty → Edytuj produkt, w zakładce Opisy / Zdjęcia możesz podać szczegółowe dane o produkcie.

 

W przypadku większości dostępnych integracji marketplace (m.in. Allegro), wygląd aukcji zdefiniowany poprzez opisy i zdjęcia produktów z magazynu można rozszerzyć o dodatkowe informacje, wykorzystując do tego szablon.

 

Nowy szablon możesz dodać w dziale Allegro / pozostałe moduły marketplace → Szablony aukcji (poprzez skopiowanie istniejącego szablonu lub wybierając przycisk ‚Dodaj nowy szablon’).

 

Dzięki temu możesz dopasować wygląd aukcji do własnych potrzeb. Obok stałych informacji (‚Grafika jest bardzo wysokiej jakości. Kolory uzyskane dzięki pigmentom są żywe i nasycone przez długie lata!‚) dostępne są również tagi, które pozwalają na tworzenie odwołań do informacji zawartych przy produkcie w magazynie.

 

Na przykład w miejsce tagu [opis] podstawi się opis konkretnego produktu.

 

 

Taki szablon możesz wybrać na formularzu wystawiania w dziale Allegro → Wystawianie.

 

 

Wówczas na aukcji pojawią się informacje zawarte właśnie w tym szablonie – możesz to sprawdzić bez wystawiania aukcji – wybierając niebieski przycisk ‚Podgląd’ 🙂

 

 

 

Edytor

Tworząc opis produktu w magazynie, możesz również skorzystać z edytora wizualnego lub edytora sekcji Allegro.

 

Pamiętaj, iż jeżeli zarówno opis w magazynie, jak i szablon zawiera dodatkowy kod HTML, to może to powodować wyświetlanie aukcji niezgodne z oczekiwaniami (może dochodzić do błędów). Najlepiej więc zdecydować się albo na prosty opis produktu i bardziej wyrafinowany szablon, albo rozbudowany opis i prosty szablon.

 

 

Warianty

W magazynie BaseLinker warianty produktów zawierają osobny numer ID, SKU, EAN, nazwę, cenę oraz stan. Natomiast nie jest możliwe przypisanie do danego wariantu osobnego zdjęcia lub wybranej wartości parametru. Zdjęcia oraz parametry pobierane są z produktu głównego.

 

Informacja o wariantach widoczna będzie również na formularzu wystawiania

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj:

 

Parametry

W kolejnej zakładce możesz uzupełnić parametry produktu.

 

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: